Uçaklarla ilgili bilinmeyen 5 bilgi!

Uçaklarla ilgili bilinmeyen 5 bilgi!

19. yüzyılda denenmeye başlayan uçuşlarla birlikte uçaklarda günümüze kadar çok büyük gelişmeler oldu. Uçaklarla ilgili bilinmeyen bilgi oldukça fazla, internet üzerinde de bu konuda birçok bilgi mevcut. Biz şimdi sizlere uçaklarla ilgili ilginç bilgiler vereceğiz. Uçaklarla ilgili bilinmeyen 5 gerçek sizlerle!

En büyük korku olan türbülans

Uçak türbülansa girdiği zaman düşmez fakat bu ölüm olmadığı anlamına gelmez. Eğer kemer takılı değil ise türbülanstan dolayı olan aşırı sarsıntıdan etkilenerek can kaybı yaşanabilir.

Uçuş kazaları yüksek oranla iniş ve kalkışlarda olmakta

O yüzdendir ki iniş ve kalkış sırasında yolcuların hareket etmemesi gerekmektedir. Çünkü bu esnada ağırlık nedeniyle dengeler bozulabilmektedir. Bu da kazalara davetiye çıkartmakta.

Uçaklardaki hava en temiz hava

Uçaklar, hastanelerde kullanılan hava filtreleme sistemi kullanıldığı için en temiz havaya sahiplerdir. Bu yüzden buradaki havanın temizliği konusunda içiniz rahat olabilir.

Havayolu firmaları zeytinle bile tasarruf edebilir

Evet, kesinlikle yanlış duymadınız. Amerikan bir havayolu şirketi, servis menüsünden zeytini çıkartarak aylık 40 bin dolar tasarruf sağlamıştır. Gördüğünüz gibi tasarruf için bu kadar küçük bir değişiklik bile yetmiş kendileri için. Bu örnek günlük hayatımızda bile bizler için çok değerli bilgi olabilir.

Uçaklarda içecekler daha lezzetli !

Uçuşlarda içecekler daha lezzetli oluyor. Bunun nedeni ise alçak basıncın şeker oranını yükseltiyor olması. Yapılan bir araştırmaya göre en lezzetli görülen içecek ise soda. Bu nedenle uçuş esnasında en çok tercih edilen içecek de bu.

Uçaklarla ilgili bilinmeyen bilgilerden 5 tanesini sizlere sunduk. İlginç şeyleri seviyorsanız da Olağandışı görünüşe sahip 5 insan adlı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir