Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat izin belgesi başvuruları e-devlet üzerinden yapılıyor. Aynı zamanda Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talepte bulunabiliyorsunuz. Seyahat izin kuruluna iletilecek başvuru kurul tarafından değerlendirilerek size sms olarak bilgilendirme yapılıyor. Başvurusu onaylananlar ise otogarlar ya da havalimanlarında oluşturulan başvuru masalarından kimlik numaraları ile doğrulama sonrasında kabul ediliyor.

Eğer önemli bir gerekçeniz var ise seyahat belgesi almanız kaçınılmazdır. Eğer önemi yoksa da şu günlerde boşuna sağlığınızı, hatta başkalarının sağlığını tehlikeye atmamanızı öneririz. Başvuru linkini yazının sonunda paylaşıyor olacağız.

Kimler Seyahat Belgesi Alabilir?

İçişleri bakanlığı geçiş kısıtlamasıyla alakalı valiliklere gönderdiği ek genelgeye ilişkin seyahat izin belgesini alabilecek kişiler şu şekilde sınırlandı;

  • Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup ikametine dönmek isteyen vatandaşlar,
  • Doktor raporu ile sevk veya önceden alınmış hastane randevusu olan vatandaşlar,
  • Kendisinin veya eşinin 1. Derecede yakınının cenazesine katılacak vatandaşlar,
  • Ölüm nedeni Covid-19 olanlar haricinde 4 kişiyi geçmemek şartıyla cenaze nakil işlemlerine refakat edecek olanlar,
  • Askerlik hizmetini tamamlayıp ikametine dönmek isteyenler,
  • Ceza infaz kurumlarından serbest bırakılanlar,
  • Yurtdışından gelip yerleştirildikleri yerlerden 14 günlük karantina ve gözetim süresi sona eren kişiler,

Şimdi dediğimiz gibi, önemli bir gerekçeniz var ise seyahat izin belgesi almak için başvuru yapın. İzin belgelerinin özel araçlarda yolcu sayısıyla sınırlı olduğunu da sizlere belirtelim.

Seyahat İzin Belgesi Başvuru Adresi

6 thoughts on “Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

  1. Good evening, I was just visiting your website and submitted this message via your “contact us” form. The contact page on your site sends you messages like this to your email account which is why you are reading through my message at this moment right? This is the holy grail with any type of advertising, getting people to actually READ your message and that’s exactly what I just accomplished with you! If you have an advertisement you would like to blast out to tons of websites via their contact forms in the U.S. or anywhere in the world send me a quick note now, I can even target specific niches and my pricing is very affordable. Send a reply to: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir