Paleo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Paleo Diyet bundan yüzlerce yıl öncesine dayanan bir beslenme ve diyet listesidir. İlk insanların hayatlarını daha sağlıklı bir hale getirmek için kendilerine bir takım yeme alışkanlığı belirledikleri düzene Paleo Diyet listesi denir. Bu diyet de besinler toplandığı gibi yeniyor ve üzerlerine katkı maddesi katılmıyor. Bu yüzden bu diyet listesinde kullanacağınız ürünler tamamen organik olmalı. Alacağınız besinlerle ilgili tüm bilgilere sahip olmak sizin daha hızlı kilo vermenize ve hayalini kurduğunuz fit bir vücuda kavuşmanızı kolaylaştıracaktır.

paleo diyeti nedir
paleo diyeti nedir

Paleo Diyeti sağlık sorunları olan insanlar için birebir olan bir diyet listesidir. Paleo Diyet listesi yemek yeme bozukluğu, fazla kiloları ile başı dertte olan, yağ kas oranı düşük olan insanların da sağlıklı bir şekilde düzen içerisinde kullanabileceği bir diyet listesidir.

Paleo Diyet Listesi Nasıl Uygulanır?

Bu diyetin oluştuğu dönemde insanların bir üzene uymadığı biliniyordu bu yüzden kişiden kişiye göre değişen bu diyet listesi insanların neler yemekten hoşlandığı ve tüketilecek olan besinin kalori oranı dikkati alınarak uygulanmalıdır. Bu yüzden bu Paleo Diyeti ile ilgili gerçek bir yardım almak istiyorsanız bir diyetisyenden yardım alarak kendinize bir diyet listesi oluşturarak hızlı bir şekilde kilo verebilir ve istediğiniz kiloya düşerek daha sağlıklı bir yaşamın kapısını kendinize aralayabilirsiniz. Bu diyet listesi dışında yapacağınız spor ve tüketeceğiniz organik Bitkisel Çaylar sizlerin daha hızlı kilo vermesine yardımcı olacaktır. Paleo Diyet listesinin daha hızlı bir dönüşüm yaratması için düzene ve kurallara uymakta fayda var.

Tüketmeniz Gereken Besinler;

Organik olmak şartı ile katkı maddesi katılmadan kullanacağınız besinler şu şekilde; kırmızı et, beyaz et, yeşil bitkiler, taze meyve sebze, fındık fıstık gibi , sağlıklı çaylar, zeytinyağı.

Tüketilmemesi Gereken Besinler;

Katkı maddesi katılmış besinler, öğün atlamak ve fazla yada az şekilde öğünü sonlandırmak, hazır gıdalar ve içecekler, öğütülmüş yağlar ve fabrikadan çıkan besin katkı malzemeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir