Kadınlar ve erkekler tarafından en çok söylenen yalanlar

Uzmanlar ve araştırmacılar tarafından yapılan araştırmalara göre erkeklerin kadınlara göre daha fazla yalan söylediği ortaya çıkmıştır. Genel bir bakış yapılınca iki tarafında söylediği klasik ve en çok söylenen yalanlar “bir şeyim yok, ben iyiyim” yalanıdır. Araştırmalarda erkekler günde altı defa söylerken kadınlarda bu sayı 3’e kadar indi.

en çok söylenen yalanlar
en çok söylenen yalanlar

İngiltere’de 2000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin kadınlara göre iki kat daha fazla yalan söylediği tespit edildi. Buna göre erkeklerin yalan söyleme sıralaması şu şekilde; partnerlerine, patronlarına ve iş arkadaşlarına. Ayrıca erkekler partnerlerinin fiziki görünümüyle ilgili söyledikleri yalanlar da “çok söylenen 10 yalan” listesinde ilk üçe girmeyi başarmış.

Beden dili uzmanı olan Richard Newman, pek çok insanın işaretleri göremediğini ve karşı tarafın yalan söylediğini anlayamadığını açıkça dile getiriyor.

“İnsanlar yalan söyleyen kişilerin göz temasından kaçarak yüzlerini sakladıklarını zannediyor. Aslında bunu yalan söylemeyi beceremeyenler yapar. Başarılı yalancılar, sizi ikna etmek için ellerinden geleni yapar. Yüzünüzdeki reaksiyonları görebilmek için size direkt ve ilgiyle bakar.” İşte sizlere kadınlara ve erkeklere göre en çok söylenen yalanlar bu yazımızda..

Top 10 Erkek Yalanları

1- Bir şeyim yok, ben iyiyim.
2- Bu son kadeh.
3- Göbeğin hiç de o kadar büyük değil.
4- Hiç fikrim yok.
5- Pilim bitti.
6- Üzgünüm aradığını duymamışım.
7- Bu kadar içmeyecektim.
8- Kendi yolumda gidiyorum
9- O kadar da pahalı değil.
10- Trafikte sıkıştım.

Top 10 Kadın Yalanları

1- Bir şeyim yok, ben iyiyim.
2- Bu yeni bir şey değil ki, yıllardır yapıyorum.
3- O kadar da pahalı değil.
4- İndirimdeydi.
5- Kendi yolumda gidiyorum.
6- Bilmiyorum nerede, dokunmadım bile.
7- O kadar içmeyecektim.
8- Başım ağrıyor.
9- Hayır, onu ben atmadım.
10- Üzgünüm aradığını duymamışım.

Kadınlar ve erkekler tarafından en çok söylenen yalanlar listesinde 10’ar tane yalanı sizlere sunduk. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir