İşte ev güvenliği sağlayan 5 şey

İstatistikler gösteriyor ki her yıl 400.000’e yakın hırsızlık olayı oluyor. Bu hırsızlık oranı da insanları güvenli bir ev için önemli bir miktarda ücret ayırmalarına yol açıyor. İşte ev güvenliği sağlamak için alabileceğiniz 5 nesne :

ev güvenliği
ev güvenliği

Güvenlik Nesnesi 1: Bir Alarm Sistemi

Güvenlik deyince akla gelen ilk şey tabii ki alarm sistemleri oluyor. Şuanda bu cihazların kablosuzları da mevcut. Hırsızları en büyük sıkıntıya sokan ev güvenliği için olan sistemlerinden bir tanesi. Hırsızın giriş yapabileceği kapı ve pencerelere yerleştirmek gerekiyor. Sahibi mesajla uyaran ve polise haber veren sistemlerde bulunmaktadır ancak bu sistemler diğerlerine oranla doğal olarak pahalıya kaçmaktadır.

Güvenlik Nesnesi 2: Güçlü ve Sensörlü Aydınlatma Sistemi

Bu sistemler hırsızları bir hayli korkutmakta. Bu suçlular karanlık yerlerde çalışmayı tercih etmektedirler. Dolayısıyla hırsızlar ışıkların ne zaman yanıp ne zaman söneceğini tahmin edemeyecekleri için, bu sistemin olduğu bir eve girdiklerinde aniden yakalanma korkuları oluşacaktır.

Güvenlik Nesnesi 3: İnsan Simülatörü

Adından da anlaşılacağı gibi, bu simülatör hırsızlara evde o an için uyanık birisinin var olduğunu düşündürtür. Bu simülatör ise genellikle ev uzun süreli boş kalacağında tercih edilir.

Güvenlik Nesnesi 4: Video Kaydı

Video kaydı yapılması en çok tercih edilen ve hırsızın yakalanmasını sağlayan güvenlik yöntemidir.

Güvenlik Zırhlı veya Takviyeli Kapı esnesi 5: 

Haberler, hırsızların bir evi soymak için genellikle ön kapıları tercih ettiğini göstermektedir. Bunun bir sonucu olarak, bu şekildeki kapılar evin güvenliğini büyük bir ölçüde arttıracaktır. Bu kapılar tecrübeli hırsızları bile zorlayacaktır. Ancak bu kapılar biraz pahalıdır ve bu kapılar ek olarak güvenli pencereler ile kombine edilmelidir.

Bu yazımızda sizlere ev güvenliği için son derece etkili olan 5 nesne sunduk. Umarım işinize yarar ve kullanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir