Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Tüm vücudumuzu saran ve bizi hem içte hem de dış etkilere karşı koruyan derimiz.. Ona gereken özeni yani cilt bakımı nasıl yapılır konusunu birçoğumuz yaşlanmaya ve cilt artık bana dikkat et sinyallerini verene kadar önemsemeyiz. Kilo aldığınızda, kalbiniz teklediğinde, bir soğuk algınlığında bile tedbirler almaya çalışan biz, cildimiz için ise en ufak bir özeni bile göstermeyiz. Çok mu zor cildinizle ilgilenmek onu biraz şımartmak aslında kendinize verdiğiniz öneminde gösterecektir. Günlük olarak yapılacak cilt bakımı, ara sıra yapmak zorunda kalınan uygulamalarında önüne geçecektir.

"<yoastmark

Etkili Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt güzelliği ve cilt bakım ürünleri oldukça pahalı olup, bu ürünler ile yapılan bakım uygulamaları da bir o kadar külfetlidir. Bu açıdan birçok kişinin özel kliniklerde bu bakımları yaptıramamaları veya cilt bakım ürünlerini alamamaları ciltleri için gereken bakımı yapmalarına da engel teşkil etmemektedir. Ev ortamında 10-15 dakika kadar kendinize ayırmanız ve evdeki bazı malzemelerle cildinize bakmanız yeterli olacaktır. Cilt bakımı tüyoları yapmadan önce cilt tipinizi belirlemeniz ve ona göre gerektiği şekilde cilt bakımı yapmanız cildinizin başka sorunlara maruz kalmasını engelleyecektir. Yağlı ciltler yapısı gereği yaşlanma karşıtı etkisi olsa da sivilce ve akne oluşumu noktasında elverişli bir cilttir. Ayrıca gözeneklerin dolması ve büyümesi nedeni ile görünümü de zamanla kötüleşirken, parlaklığını kaybederek yüzde renk değişikliği ve canlılığı kalmaz.

"günlük

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bu açıdan cilt düzenli olarak günde 2 seferi geçmeyecek şekilde yıkanarak veya temizleme ürünleri ile özellikle yatmadan önce temizlenmeli. Günlük olarak yağ içermeyen bir krem ile nemlendirilmelidir ve böylece bakımlı cilt ortaya çıkacaktır. Ayrıca haftada bir veya iki sefer peeling uygulayarak cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayarak daha canlı görünmesine yardımcı olunabilir. Yağ durumunu dengelemek içinde yoğurt limon ve bal ile yapılacak bir maske ile haftada bir cildinizi güçlendirerek gençlik kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kuru ciltlerde ise yıkama işlemi akşam yatarken bir kez yapılıp, nem kazandırmak için gün içinde iki sefer yağlı krem ile kan dolaşımı hızlandırılmalıdır. Yüzünüze yapacağınız maskede ise kesinlikle asit içeren limon kullanmayın. Onun yerine yoğurt ve bal karışımı ile hazırlanan maske haftada en az 1 sefer yapılarak cilt nemlendirilmelidir. Sizlere bu yazımızda cilt bakım uygulamaları ile ilgili bazı bilgiler verdik ve seçtiklerimiz arasındaki diğer yazıları da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir