Erkeklerde ve kadınlarda ilk görüşte aşk

Erkeklerin ve kadınların aşkta ve ilişkilerde görüş açısı farklıdır, bunu yaşadığınız ve yaşamış olduğunuz eski ilişkilerde anlamış ve gözlemlemişsinizdir. Bu bakış açılarını genelleştirip erkeklerde ve kadınlarda ilk görüşte aşk konusu üzerine bir araştırma yapmış olan araştırmacılar erkeklerin daha kolay aşık olduğu sonucuna varmışlardır.

"<yoastmark

Yapılan araştırmalara göre, erkekler daha çok ve daha kolay aşık oluyorlar ve “aradığım kadın bu” cümlesini söylemekte güçlük çekmiyorlar. Tabi erkeklere göre kadınlar daha çekimser. Araştırmalara göre, erkeklerin 5’de 1’inin ilk görüşte aşk olabildiklerini ve yarısından fazlasının ilk randevudan sonra flört aşamasını geçip bir partner haline geldiklerini ve 4’de 3’ünün ise 3 randevudan sonra karşı cinse aşık oldukları belirtiliyor. Sizlere bu linkte mutlu çift resimleri sunuyoruz.

KADINLARDA DAHA ZOR AŞIK OLUYOR

Yapılan birçok araştırmada görüldüğü üzere 10 kadından sadece 1 tanesi ilk görüşte aşık olduklarını ve kadınların çoğunun gerçek aşkı bulduklarını söylüyor. Ayrıca ancak altıncı randevudan sonra ikna oldukları belirtiliyor. Kadınların ilk görüşte aşık olmadığı hatta bir etkilenme bile gerçekleşmediği söyleniyor. Kadınların, erkeklerin dış görünüşüne daha çok önem verdikleri ve ilk görüşte değerlendirme analizi yapabildiğini belirtiyor.

ERKEKLER DAHA KOLAY AŞIK OLUYOR

Araştırmalar sonucu 16 yaşından 86 yaşın arasında ve 1500 erkek ile kadın arasında yapılan araştırmada İngiliz erkeği hayatında üç kez aşık olurken İngiliz kadınları ise hayatında sadece bir kere aşık oluyor. Erkekler seni seviyorum cümlesini daha çok kullanabilirken kadınlar çok daha nadir kullanıyor. Böylece erkeklerde ve kadınlarda ilk görüşte aşk konusuna biraz açıklık getirmiş olmuşlar. Son olarak da bir ilişkide atılan yanlış adımlar yazımızı okumanızı öneriyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir