En çok öldüren kanser türleri

Kanser, vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde üremeleri sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır ve çok öldüren kanser türleri merak edilmekte. Uzmanlar tarafından kanser için en iyi ilacın “erken teşhis” olduğu söylenmekte. İlaç bu olunca elden pek fazla bir şey gelmeyebiliyor.

"En

Erkeklerde ve kadınlarda en çok öldüren kanser türleri

Akciğer Kanseri
Çok önceki yıllarda az gözükse de, günümüzde erkeklerin ölümüne en çok sebep olan kanser türleri arasında en başta yer alıyor. Dünyada milyonlarca insan bu kanser türü sonucunda ölmektedir. Sigara içen ya da dumanına maruz kalan kişilerde € oranında gözükmektedir. Asbest gibi kimyasallarda bu kansere neden olabilmektedir. Ayrıca kadınların da en çok ölümüne yol açan 2. kanser türüdür.

Meme Kanseri
Bu kanser türü en çok kadınlarda gözükmektedir. Ortalama 8 kadından 1 tanesi riskli gruptadır. Ama bu tür için kesin bir neden halen bilinememektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte bu kanser türü etkin faktörlerden olmayla birlikte kalıtsal da olabilir. Kadınlar için 20 yaşından sonra risk haritası genişler. Düşük bir oran da olsa erkeklerde de gözükebilmekte.

Pankreas Kanseri
En hızlı bir şekilde öldüren kanser türüdür. Yakalanma riski aşırı kilolu , diyabetler ve yüksek grup alkol tüketen kişilerdedir.

Rahim , Yumurtalık ve Prostat Kanseri
Hem erkeklerin hem de kadınların genital bölgesinde oluşan kütlelerdir.

Deri Kanseri
En çabuk teşhis edilebilen kanser türüdür.

Kalınbağırsak Kanseri
Hem erkeklerin hem de kadınların en çok ölümüne sebep olan üçüncü kanser türüdür.

Bu yazımızda çok öldüren kanser türleri ile alakalı 6 adet kanser türü listeledik. Sizlere öksürüğe iyi gelen şeyler yazımızı da okumanızı öneriyoruz. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere..

3 thoughts on “En çok öldüren kanser türleri

  1. Kanser baş belası, en çok öldüren kanser türleri arasında bunlar da var ama daha bir sürü var. Allah yardımcımız olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir