Dünyayı Değiştirecek 3 Teknoloji

Dünya dönmeye devam ediyor ve teknoloji her geçen gün değişiyor, süratlı bir şekilde gelişiyor.. Yakında uçan arabalar bile görebiliriz. İmkânsız denen her şey yapılabiliyor artık. Dronelar, marsa yolculuk gibi büyük buluşlar, hareketler oluyor.

Dünyamıza Yakında Girecek Olan 3 Harika Teknoloji Gelişimi

Biz insanlar için artık her şey bilgisayar çağı, ileri teknoloji, veri ve kullanıcı deneyimleri üzerine geliştiriliyor, insanlara farklı farklı teknolojik hizmetler sunuluyor. Yani hayat bir yandan kolaylaştırılıyor ama bunlar olurken teknoloji pahalı olduğundan insanlar sürekli bir teknolojiye para harcayan, yorulan kişiler durumunda kalıyor. Ancak gün geçtikçe teknoloji birçok şeyin üstesinden geliyor; hastalıklar daha çabuk çözülüyor insanlar, ulaşacakları yerlere daha hızlı ulaşıyorlar ve daha birçok şey..  İşte hayatımızı ilerde fazlasıyla etkileyecek olan 3 teknolojik gelişmeyi sizlere sunuyoruz.

Yaşlanmamak

2025 yılında büyük ihtimalle biyolojik yaşlanmanın önüne geçilecek ve yaşlanma daha geç bir zamanda gerçekleşecek. Bunun üzerine Japonya Tsukuba Üniversitesi’nde profesör olan Jun-Ichi Hayashi, Nature’s Scientific Reports’da yayınlanan makalesinde hücrelerin daha geç yaşlanmasını sağlayacak formüllerin bulunduğunu belirtmekte. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için 2025’i sabırsızlıkla bekliyoruz. Tabii eğer şu koronavirüse bir an evvel çare bulunursa daha güzel olacak..

Yapay Zekâ

İlerleyen teknoloji ile birlikte yapay zekâ artık önümüze robotları çıkarmaya başladı. Çok yakında yemek yapan, servis yapan, pizza dağıtan ve insanın yapabileceği her işi yapabilen robotlar ortaya çıkacak ve hatta benzer robotlar çıkmaya da başladı. Fakat bunun olması insanlık için oldukça korkutucu olmakla birlikte hız kesmeden ilerleyen birçok çalışma mevcut. Robot istilasına maruz kalır mıyız dersiniz? Bu da günümüzde kaçınılmaz gibi görünüyor sanki.

Süper Kuantum Bilgisayarlar Geliyor

Dikey ve Pembe Tarlalar

Dünya nüfusu gün geçtikçe artıyor ve ülkelerde insanların yiyecek ihtiyacı her geçen gün daha da artıyor. İşte buna cevap verebilmek için bazı hükümetler, şirketler ile anlaşmış durumda. Tarımda daha hızlı ve daha fazla mahsul almak gerektiğinden dikey ve pembe tarlalar mavi ve kırmızı LED teknolojisi ile organik, böceksiz, enerji ve su tüketimi en az olan bu yöntem; iklim koşullarından da bağımsız olması ile birlikte geleneksel hasat zamanlarını tarihe karıştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir