Argan Yağı Kullanımı Nasıldır? Yararları Nelerdir?

Argan Yağı son zamanların en popüler bakım ürünüdür. Argan Yağını cilt, saç, selülit ve çatlaklar gibi birçok sorun üzerin de oldukça etkili faydaları vardır. Argan yağının cilt için faydaları şunlardır;

"<yoastmark

Etkili Şekilde Argan Yağı Kullanımı Nasıldır? Yararları Nelerdir?

Kırışıklıkları azaltır, cildin sıklaşmasını sağlar. Sivilce tedavisinde kullanılır ve oldukça etkilidir. Cildin yumuşamasına yardımcı olur. Ciltteki tahrişi ve iltihaplanmayı azaltır. Güneş, stres, sigara ve çevre kirliliğinin çıkardığı olumsuz etkileri ortadan kaldırır ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Hamilelik çatlaklarının önlenmesin de kullanılır. Gözaltı kırışıklıkların da etkilidir. Tüm cilt tipleri için argan yağı kullanımı uygundur. Argan yağını cildinize uygulamak için, cildinizi iyice temizlemeniz gerekir. Temizlediğiniz cildinize bir kaç damla argan yağı kullanmanız yeterli olur. Argan yağını gece yatmadan ya da gün için de yüzünüze uygulayabilirsiniz. Parmak uçlarınıza bir kaç damla damlatın ve parmaklarınızı sürterek yağın ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüzünüze masaj yaparak yağı yedirin. Biz sağlıklı bilgiler olarak bu yazımızı sizlerle paylaşıyoruz. Argan yağı hemen cildinize nüfuz eder ve cildin canlandığını fark ettirir. Argan yağı masaj için de kullanımı uygundur. Genelde duş sonrası temiz vücuda uygulaması etkili sonuç verir. Vücut tarafından kolayca emilebilir ve yapışkan formda değildir. Masaj sonrası tekrar duş almanıza gerek kalmaz. Vücudunuzu nemlendirir.

Argan Yağı Ne İşe Yarar

Bu argan yağının faydaları arasında yer alan bir diğeri de saça da çok fazla faydası mevcuttur. Donuk ve yıpranmış saçların parlamasını sağlar, saçları besler ve saç kırıklarını oluşumunu engeller. Argan yağını saç derinize masaj yaparak, saç derinizi tam ıslanacak şekilde uygulayın. Kafanıza yavaş hareketlerle masaj yapın. Ardından ılık bir havluyla yarım saat boyunca bekleyin. Süre sonunda iyice durulayın. Argan yağını tırnak bakımınızda da kullanmanız mümkün. Kırılgan, güçsüz tırnak yapınızı güçlendirir. Argan yağını tırnaklarınız için kullanırken eşit miktarda limon suyuyla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışım da tırnaklarınızı 20 dakika boyunca bekletin. Bu karışımı hafta da 1 kere 20 dakika uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızın sağlıklı olmasında oldukça faydalıdır. Bu Lezzetli Meyve Portakalın Faydaları Nelerdir? arada adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Argan yağını göğüsleriniz için de kullanabilirsiniz. Birçok bayan göğüslerine çok özen gösterir. Bir kadını estetik gösteren de göğüsleridir. Diri, dik ve dolgun görünen göğüsler her kadının arzusudur. Argan yağının sıkılaştırıcı özelliği sayesin de göğüslerinize masaj yaparak daha sıkı olmasını sağlayabilir, nem dengesini koruyarak canlı gözükmesini sağlaya bilirsiniz.

3 thoughts on “Argan Yağı Kullanımı Nasıldır? Yararları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir